| Chain Standard | ANSI 80 |
| Sprocket Type | B |
| Bore Size | 2.25" |
| Bore Type | Cylindrical with Keyway |
| Keyway Size | 1/2" |
| Teeth | 23 |
| No. of Strands | Single Strand |
| Outside Diameter | 7.88" |
| Overall Length | 1.75" |
| Material | Steel |
| Note | 2 Set Screws |
There are no reviews for this item.Be the first one to write a review.
*Qualifying orders must weigh less than 50 lbs. Excludes t-shirt bags. Excludes phone orders.