| Chain Standard | ANSI 80-2 |
| Sprocket Type | B |
| Bore Size | 2.00" |
| Bore Type | Cylindrical with Keyset |
| Teeth | 42 |
| No. of Strands | Double Strand |
| Outside Diameter | 13.940" |
| Overall Length | 3.125" |
| Material | Steel |
There are no reviews for this item.Be the first one to write a review.
*Qualifying orders must weigh less than 50 lbs. Excludes t-shirt bags. Excludes phone orders.