| Type | Right Angle |
| Type of Gears | Worm |
| Ratio | 7.5:1 |
| Output Type | Hollow Bore |
| Output Diameter | 18 mm |
| Output Torque | 354 in-lbs |
| Output Rpm | 233 rpm |
| Mounting Type | Face mounted |
| Motor HP | 1/2 hp |
| Voltage | 230/460V 3PH 50/60Hz |
| Weight | 25.3 |
There are no reviews for this item.Be the first one to write a review.
*Qualifying orders must weigh less than 50 lbs. Excludes t-shirt bags. Excludes phone orders.